Адреса: 01001, м. Київ, Хрещатик, 12
Телефон: +38 (044) 490-70-16
Тел./Факс: +38 (044) 411-69-32

Спортивний Олімп України

Президент Федерації Я.А. Двірний під час інтерв'ю здніпропетровською телепрограмою "О рибалке всерьез" (м. Ялта, "Кримский сарган - 2005")

Київська Федерація риболовного спорту (КФРС) є регіональною громадською організацією фізкультурно-спортивної спрямованості, яка сприяє розвитку риболовного спорту в Київському регіоні і в цілому в Україні. Всі свої спортивні змагання (Чемпіонати і Кубки) КФРС проводить у ранзі відкритих; бере безпосередню участь у проведенні заходів з цього виду спорту; координує діяльність своїх членів і проводить підготовку висококваліфікованих спортсменів, суддів та ін.

Федерація створена на початку 70-х років минулого століття після розробки та введення в дію Правил змагань з риболовного спорту в Україні, максимально наближенних до Міжнародних.

30 січня 1998 року Федерації надано юридичний статус і внесено до Єдиного державного реєстру об'єднань громадян та благодійних організацій.

Київська Федерація риболовного спорту визнає Регламент і Правила Міжнародної Федерації спортивного риболовства у прісній воді (FIPS. е.d.), членом якої Україна є з 2001 р., керується Правилами риболовного спорту вУкраїні, працюєвтіснійвзаємодіїзіспортивнимикомітетами, атакожзбагатьмаспортивнимитовариствамиіфедераціями, студентськимийучнівськимиспілкамитаіншимиорганізаціями.

ДоскладуФедераціївходять: риболовно-спортивніклуби (секції) КиївськоїміськоїтаобласноїорганізаціїУТМР, товариствавійськовихмисливцівірибалокЗбройнихсилУкраїни, "Динамо", "Динамо-2", ФСТ "Україна", інтернет-клуб "ДомРибака", студентськийриболовно-спортивнийклуб.

Близько 20 роківочолюєФедераціюДвірнийЯківАндрійович - відомийвУкраїнітапозаїїмежамиентузіаствідродженнятарозвиткуриболовногоспортувнезалежнійУкраїні, тренер, суддянаціональноїкатегоріїзіспорту.

Народився Я.А. Двірний 23 серпня 1934 року в с. Васютинцях на Полтавщині, учасник Другої світової війни. З 1952 р. мешкає в Києві. Має сина Ігоря - риболова, доньку Антонів Ірину - педагога, онуків Юрія, Олега та Романа - риболовів-першорозрядників.

Яків Андрійович, будучи активним популяризатором риболовного спорту як засобу здорового способу життя, регулярно проводить спортивно-оздоровчу і просвітницьку діяльність з духовного та фізичного виховання. Постійно пропагує девіз Міжнародної Ліги риболовів: "Краще сісти на гачок, ніж на голку". Отримав Подяку Київського міського голови "За вагомий особистий внесок у розвиток та пропаганду фізичної культури і спорту в м. Києві та Україні".

Чемпіонати м. Києва з усіх видів риболовного спорту КФРС проводить у ранзі відкритих - це, свого роду, малі чемпіонати України, в яких беруть участь до 45 команд із майже 20 регіонів України і зарубіжжя. Серед них змагаються 7-10 київських команд. У разі успіху киян перемога для цих спортсменів стає вагомішою.

Крім цього, Федерація спільно з редакцією журналу "Риболовний Мир" проводить змагання на кубки "Славутича", "Арсенала", серед народних депутатів України - на першість клубу "Парламент", а також серед студентів

вузів м. Києва. На черзі організація змагань серед дітей шкіл-інтернатів і серед інвалідів.

Володимир Пузій на чемпіонаті світу - 2005 (США)
Геннадій Медведєв на чемпіонаті світу - 2005 (США)
Спортивні досягнення киян:

На відкритому Чемпіонаті Києва з ловлі риби зимовою вудкою "Мормишка - 2006" разом з десятьма командами киян змагались дві команди з Вінниці і по одній - з Одеси та Рівного.

По результатам дводенної впертої боротьби Чемпіоном Києва вперше стала команда журналу "Риболовний мир" в складі О.Терещука, Д.Корзенкова і В.Квітки.

Друге місце посіла команда журналу "Современная рибалка" , За яку виступали В.Левченко, С.Байталоха і С.Іщенка, третє - команда Київської міської організації УТМР в складі Ю.Кухаря, В.Дзюби і Б.Протаса.

В особистому заліку весь п`єдестал також за киянами: Чемпіон змагань - майстер спорту України Д.Корзенков, друге місце у С.Байталохи, третє - у Ю.Кухаря, учасника Чемпіонату Світу - 2001.

На чемпіонаті Києва "Мормишка - 2005" команда журналу "Риболовний мир" в тому ж складі була третьою, а переможцем змагань стала молодіжна команда киян у складі О.Обломова, О.Федченка і А.Чередника. В особистому заліку чемпіоном став Д.Новгородський.

В змаганнях "Мормишка - 2005/2006" брали участь 7 юнаків 1988-1992 р.н.: О.Биков, І.Криніцин, А.Кошель, А.Муравйов, О.Пясецький, А Саксонов, О.Свириденко. Кращий результат у А.Саксонова.

Чемпіонат Києва "Мормишка - 2004" виграла команда киян у складі Богдана Антоневича, Бориса Саксонова з сином Андрієм. Київські спортсмени В. Сакало і Г. Шмирьов у складі команди стали чемпіонами України із зимової ловлі "Мормишка - 2004". У Д. Новгородського - друге місце в особистому заліку.

9-10 травня 2005 року у Вінниці на чемпіонаті України з ловлі риби спінінгом з берега, де брали участь 66 учасників, команда редакції журналу "Риболовний Мир", у складі О. Терещука, Д. Корзенкова і С. Макія, виборола друге командне місце. В особистому заліку Д. Корзенков (перший тренер якого - голова клубу "Дина-мо-2" Сергій Вретік) посів друге призове місце, виконавши норматив майстра спорту України.

На чемпіонаті України 2005 року з ловлі риби спінінгом з човна серед 20 команд-учасниць команда журналу "Современная рибалка" у складі В. Волинця, І. Волинця і С. Антоненка посіла друге призове місце. А чемпіоном України в особистому заліку став киянин Вадим Волинець, виборовши право на присвоєння йому звання майстра спорту України. У першу десятку ввійшли кияни С. Макій (5 місце), С. Байталоха (7 місце), Є. Федоренко (9 місце), А. Смайловський (10 місце). Єдина жінка на цьому змаганні Наталія Плугіна із Донецька посіла 11 місце серед 60 учасників.

На чемпіонаті Києва 2005 року з ловлі риби спінінгом з човна переможцем змагань став Богдан Антоневич, а серед юнаків - А. Саксонов.

На чемпіонаті Києва на Кубок "Арсенал-спінінг - 2004" першість здобула команда "Мир риболова" у складі Я. Яковенка, В. Подолінного і Д. Галузинського. В особистому заліку другим був Д. Корзенков, третім - Д. Смайловський.

У змаганні на Кубок України "Херсонська блесна -2005" киянин Андрій Мельник посів третє призове місце в особистому заліку, виконавши норматив КМС України.

Серед жінок на чемпіонатах Києва кращі результати мають киянки Ю. Кухарь, Л. Новицька, О. Полак, Г. Коваленко.

Віктор Свінцов на Чемпіонаті світу - 2002 (Румунія)

Змагання з ловлі коропа Українська карпова Ліга проводить щорічно у 4 тури: "Золотий Короп" (журнал "Риболов - Украина", "Кубок Карпат" (Янош Селеш і журнал "Світ рибалки"), відкритий чемпіонат Києва - "Кубок Арсенал" (КФРС спільно із журналом "Риболовний Мир") і "Срібний Короп" (Ян Кронік, Одеса). Змагання проводяться згідно із Міжнародними правилами з ловлі коропа в тому числі, насамперед, дотримуючись принципу "спіймав - зафіксував - відпустив". За сумою трьох кращих результатів у чотирьох турах визначається місце команди в рейтингу Української карпової Ліги.

Чемпіони з ловлі коропа брати Віктор і Олег Свінцови з Кубком "Арсенал - 2005" і цінним призом

Однією із найстабільніших команд в Україні з ловлі коропа протягом останніх сезонів є столична команда "Фішка" у складі братів Віктора і Олега Свінцових. Від старту і до фінішу 3-5-добового марафону, відслідковуючи і аналізуючи проміжні результати суперників, не відволікаючись, цілеспрямовано корегуючи тактику і техніку боротьби, вони вперто досягають високих результатів.

На чемпіонаті Києва - Кубок "Арсенал - 2005", що проходив на Верхньому озері біля с. Круглик Київської області, чемпіоном стала команда "Фішка", перемігши в чесній безкомпромісній боротьбі 40 команд із 18 міст України. В нагороду переможцям дістався Кубок КФРС і чудовий цінний приз.

Це друге найвище досягнення команди: на змаганні 2002 року, що проходило на ставку в Миколаївській області, вона завоювала Кубок "Золотий Короп".

Команда "Фішка" неодноразово ставала призером різних змагань, за підсумками сезону 2004 року посіла друге місце у рейтингу Української карпової Ліги.

На змаганні на Кубок світу в Румунії (World Carp Cup - 2002), що проходив за 5-добовою безперервною програмою, команда братів Свінцових посіла 9 місце серед 111 команд-учасниць з різних країн світу. Найбільший короп в їх улові на цьому змаганні - 17,4 кг.

Універсали Віктор і Олег Свінцови змагались у складі збірної команди України на чемпіонаті світу з ловлі риби на мормишку (Рига, 2002 р.). В їх здобутку також командний Кубок України - 2002 з ловлі риби поплавковою вудкою, завойований разом із В. Сакало і Г. Шмирьовим.

 

На Чемпіонаті світу - 2005 з ловлі коропа у проточній воді, що проходив за 5-добовою програмою на р. Святого Лаврентія (штат Нью-Йорк, США) збірна команда України у складі киянина Володимира Пузія і харків'янина Валерія Скорика посіла 9 місце з результатом близько 300 кг серед 114 команд-учасниць, а чемпіоном стала команда Англії - близько 800 кг (допоміг жереб). Команда за участю киянина Г. Медведєва була шістнадцятою. За результатами виступу на змаганні трьох національних команд Кубок світу одержала команда США.

До речі, Україна не могла навіть претендувати на Кубок світу, так як з незрозумілих причин в'їзні візи отримали лише три із шістьох українських спортсменів, тоді як Росія, наприклад, була у повному складі (3 команди, 6 спортсменів).

Українські спортсмени мають повне право пишатися своїми досягненнями, оскільки це - результат їх власних зусиль, адже досить часто вони позбавлені будь-якої фінансової підтримки з боку держави, а затрати ці не малі. Так, наприклад, на чемпіонаті світу в США стартовий внесок у призовий фонд складав 2500 дол. з команди без врахування витрат на обладнання, екіпіровку, проїзд, проживання, харчування та ін.

Проте, найвищим досягненням риболовного спорту є його масовість і доступність кожному бажаючому, незалежно від віку і статі, що так важливо для всебічного розвитку особистості, формування здорового способу життя.

Київська федерація тісно співпрацює з Федерацією риболовного спорту АР Крим, яку очолює великий ентузіаст відродження та розвитку риболовного спорту в регіоні -

її президент Валерій Мельничук. Під його керівництвом проведено Дитячий Міжнародний риболовний Фестиваль "Поплавок" у Сімферополі, а також змагання з ловлі морської риби "Кримський сарган" в Ялті. На черзі розробка і впровадження Правил змагань з ловлі риби в морі на "самодур" з човна (катера) та поплавковою вудкою з берега, організація і проведення чемпіонатів України з цих видів риболовного спорту, а також Міжнародних змагань на "Кубок Чорного моря".

Андрій Мельник
Дмитро Корзенков
Чемпіони змагання "Мормишка - 2004" Б. Саксонов, Б. Антоневич, А. Саксонов
Чемпіони змагання "Мормишка - 2004" Б. Саксонов, Б. Антоневич, А. Саксонов

Основними партнерами змагань Федерації є фірми консультаційно-екіпіровочний центр "Спортфішен" (м. Київ), "Спорт-Марін", "Т.ЕКО", "Риболов Сервіс", ПП "Три кити", ПБП "Еталон-2", "Тихий омут", "Адамс", "Навіоніка", "Адамант", "Едвенчер", "Робінзон - Україна", "Мир риболова", "Фішка", "UMS-BOAT", "Кемпінг", ПП "Редей", "ІБІС", "Драгон - Україна", "Союзcервіс", а також торговельні марки: "Славутич", "Арсенал", "Вдала" та інші.

Найактивнішими популяризаторами спортивного життя Федерації в засобах масової інформації є спортсмени Федерації Є. Гридько, Д. Корзенков, А. Мельник, Б. Саксонов та інші. Підтримують розвиток риболовного спорту в Україні й масові видання: журнали: "Риболовний мир", "Світ рибалки", "Риболов - Украина", "Современная рибалка", газета "Полювання та риболовля", а також ТРК Києва та України. Та найактивнішим і головне постійним і об'єктивним популяризатором всіх чемпіонатів Києва і України є телепрограма "О рибалке всерьез" (м. Дніпропетровськ) де режисером є Анатолій Александров, автор і ведучий - Роман Новіцький, доцент, кандидат біологічних наук, іхтіолог.

 

Федерація висловлює щиру подяку Головному управлінню з фізичної культури та спорту Київської міськдержадміністрації, особисто Першому заступнику Петру Васильовичу Буркацькому, заступнику Людмилі Володимирівні Панченко та головному спеціалісту Управління - Сергію Анатолійовичу Гарназі за всіляку підтримку Федерації.

Запрошуємо всіх бажаючих до співробітництва

10-річний Ілля Скоблик - абсолютний чемпіон змагання "Карась - 2004"
Лариса Новицька - директор журналу "Світ рибалки"
Олена Савілова - переможець змагання серед юніорів "Карась - 2004"
Галина Коваленко - призер змагання з ловлі риби спінінгом серед жінок
Секретар редакції журналу "Риболовний мир" Оксана Строкаль та президент Федерації готові дати старт будь-якому змаганню з риболовного спорту
вгору сторінки /  роздрукувати  
Сторінку оновлено:16-04-2010 18:11
© 2007 - 2023 Всі права належать Київській Федерації Риболовного Спорту.
Передрук матеріалів тільки з погодження Адміністрації КФРС.