Адреса: 01001, м. Київ, Хрещатик, 12
Телефон: +38 (044) 490-70-16
Тел./Факс: +38 (044) 411-69-32

Спортивний Олімп України

Президент федерації - ДВІРНИЙ Яків Андрійович

Рибну ловлю, як вид діяльності, можна віднести до найдавнішої, а риболовний спорт - до одного з наймолодших.

Провідна міжнародна організація   СІР5 (Міжнародна   конфедерація   риболовного спорту),   створена   у    1952   р.,   об'єднує 4   Міжнародні   федерації:   кастинг,   ловля риби у прісній воді, нахлист і ловля риби у морі. Згідно зі Статутом, кожну країну на змаганнях  може  представляти  тільки одна організація. У колишньому Радянському   Союзі   це   був   "Росохот-риболовсоюз", а з його розпадом Україна    змогла    стати    членом РІРЗ.е.сІ. (Міжнародної федерації спортивного   риболовства у прісній воді) тільки у 2001 р.

Завдяки зусиллям Українського товариства мисливців і риболовів та Федерації риболовного спорту, команди України брали участь у всіх змагання з риболовного спорту, в т. ч. у най-розповсюдженішому в країнах -кастингу (змагання на влучність і дальність закидів грузка спінінгом і спортивної "мушки" нахлистовим вудлищем).

ДВІРНИЙ Яків Андрійович - відомий в Україні та поза її межами.

Ентузіаст відродження риболовного спорту в незалежній Україні, тренер, суддя національної категорії зі спорту, президент федерації. Народився 23 серпня 1934 року в с. Васютинцях на Черкащині. З 1952 р. проживає в Києві.     Має    сина    Ігоря риболова і доньку - Антонів Ірину - педагога. Яків Андрійович постійно проводить спортивно-оздоровчу, просвітницьку діяльність з духовного та фізичного виховання, активний популяризатор риболовного спорту як засобу для здорового способу життя.

 Сорок років свого життя віддав розробці, випробуванню, впровадженню в серійне виробництво та експлуатацію спеціальної техніки, працюючи провідним інженером-конструктором в одному з Науково-дослідних інститутів військово-промислового комплексу.

 

ДВІРНИЙ Яків Андрійович з відповідальним секретарем федерації БАКАЄМ Георгієм Віталійовичем демонструють залікового виловленого білого амура
Збірна команда України на І Чемпіонаті світу: (зліва направо) Ю. Кухар, А. Тихонов, С. Радзішевський (тренер), Я. Двірний (керівник), В. Сакало, К. Тишевський та С. Бурдак
Переможець змагань Сергій МАЦКЕВИЧ

Перебуваючи досить часто у службових відрядженнях, об'їздив країну від Балтійська до Далекого Сходу і Камчатки, від Сєвєроморська до Севастополя. І де б він не був, ніщо так не надавало йому повноцінного відпочинку, як уважний погляд на поплавок в очікуванні чергової по-кльовки риби, або поєдинок з рибою зі спінінгом у руках.

На громадських засадах Яків Андрійович брав активну участь в організації проведення змагань з риболовного спорту різного рівня, у розробці Правил і Положення змагань, спортивно-класифікаційних нормативів і звітно-протокольної документації з видів риболовного спорту в Україні і популяризацію цього виду спорту в засобах масової інформації.

З ЗО січня 1998 року Київській федерації було надано юридичний статус. До її складу входять риболовно-спортивні клуби: "Київський риболов-спортсмен" Київської міської організації УТМР, який очолює віце-президент федерації Олександр Баранов, "Військовий риболов-спортсмен" (Володимир Рябцев), "Динамо-2" (Сергій Вретік), клуб КМО ФСТ профспілок "Україна" (Володимир Сакало), Український риболовний Інтернет-клуб "Дім рибака" (Віктор Цетковський), клуб Київської міської організації ФСТ "Динамо" України" (Ігор Панін), клуб Київської обласної організації УТМР, яку очолює активний риболов В'ячеслав Щегельський і клуби колективів редакцій деяких риболовних журналів.

Крім того, змагання з деяких видів риболовного спорту проводять спільно з федерацією редакції журналів "Рьіболовньїй мир", "Риболов України", "Світ рибалки" на призи своїх журналів, а також спортивні клуби (секції) трудових колективів підприємств і організацій.

У 70-ті роки в Україні були розроблені та введені в дію Правила змагань, максимально наближені до міжнародних, завдяки чому спортсмени-спінінгісти перейшли на нові снасті - безінерційні котушки, удосконалені вудлища і нахлистові шнури. Почали функціонувати школи юного спінінгіста, секції кастингу в шкільних таборах.

Спортсмени-кастингісти гідно представляли Україну на всіх змаганнях, як правило, входили до складу призерів, а частіше - й переможців.

 

За збірну команду України на чемпіонатах Союзу з кастингу виступали кандидати в майстри спорту: кияни Борис Кривоносов, Валентин Мацкевич, Володимир Пирогов, Юрій і Тетяна Романіки, Дмитро Смойловський, донеччани Олександр Болдирєв, Вікторія Джуринська, Микола Можаєв, Леонід, Олександр та Наталія Марковські, Олександр Похітон з Черкас.

Сергій ІЩЕНКО

Рекордний результат Д. Смойловського, досягнений ним у 1980 р. (100 балів зі 100 можливих) у вправі із закиду грузка 7,5 г на влучність по мішенях СКІІІІ у змаганні з триборства з кастингу, і дотепер неповторений. Результат В. Мацкевича у цій вправі - 95 балів.

У вправі на влучність по мішені Аренберга кращі результати у Д. Смойловського (96 балів із 100) та В. Мацкевича (90 балів).

Рекордний результат у вправі із закиду грузка 18 г спінінгом на дальність (117 м) належить О. Болдирєву.

У вправі із закиду грузка 7,5 г на дальність кращі результати належать Б. Криво-носову (90 м), В. Пирогову (85 м) і В. Мац-кевичу (80 м), але досягнуті вони були при швидкості вітру більше норми (3 м/сек). За нормальних умов результат 73 м показав 63-річний Д. Смойловський на змаганнях у 2000 р. Кращий результат у триборстві з кастингу (297,48 балів) - у В. Мацкевича, а у п'ятиборстві - у В. Бєлокопитової з Харкова (512 балів - норматив майстра спорту).

Високі досягнення спортсмени-риболови України мали і на всесоюзних змаганнях з ловлі риби на кубки: "Дружби" у Латвії (Рига), "Славутича" (Дніпропетровськ), "Чорного моря" (Сімферополь), "Кубанська осінь" у Росії (Краснодар) та ін.

Переможці й призери чемпіонатів України та Союзу - кандидати у майстри спорту кияни - В. Гурін, Ю. Кухар, В. Лі-тенко, А. Сьомик; запоріжці - С. Діденко, М. Лисенко; донеччани - Наталія та Олександр Феклушини; К. Мельников з Чернігова.

Вагомий внесок у розробку Правил, розвиток і популяризацію риболовного спорту в Україні зробили члени федерації - Георгій Бакай, Володимир Логунков, Юрій Ромашка та ін.

Київська федерація риболовного спорту щорічно проводить Відкриті чемпіонати міста Києва з усіх різновидів риболовного спорту України (крім ловлі риби у морі). Змагання проводяться як серед дорослих (чоловіків і жінок), так і серед юнаків і дівчат. У змаганнях беруть участь спортсмени багатьох регіонів України та зарубіжних країн.

Риболовний спорт більше ніж будь-який інший доступний кожному незалежно від віку та статі. Так, на змаганнях у 2000 р. брали участь 8-річний Роман Антонів і академік Сергій Захарович Кузьмін (1919 р. н., на фото нагрудний номер - 19).

У цьому спорті неабияке значення має традиція: Ю. Романіка підготував дочку Тетяну (кандидата у майстри спорту) і першорозрядників - онуків Андрія та Дем'яна; В. Блєдний - першорозрядників - синів Дениса та Максима; Я. Двірний - спортсменів-риболовів, першорозрядників - онуків Юрія та Олега; В. Мацкевич - першорозрядника -сина Сергія; В. Рябцев - першорозрядника сина Дениса; багаторазовий призер міста Києва, С. Ішенко - першорозрядника - сина Олексія. Універсали Сергій та Олексій Іщенки з однаковим успіхом виступають на змаганнях як з ловлі риби спінінгом, так і сома на квок, як правило, займаючи призові місця.


Олексій ІЩЕНКО

Неперевершеним майстром проходження 300-метрової водної дистанції з 5 воротами у вправі з техніки керування човном був спортсмен військового товариства, ветеран-чорнобилець Валерій Тєрєхов.

Високих результатів на чемпіонатах м. Києва досягали команди військових риболовів-спортсменів з капітанами Борисом Іваніною та Олегом Плюсніним.

Неоціненний внесок у розвиток риболовного спорту зробив його ветеран, суддя національної категорії, член президії клубу військових риболовів, який у 2003 р. відзначає свій 80-річний ювілей - Володимир Лазаревич Ніколаєв - постійний "комендант" змагань. Завдяки його зусиллям виготовлено і постійно підпримується в належному стані спортивне обладнання (мішені, буйки, сектори, штанги та ін.) для забезпечення проведення змагань з кастингу, проходження водної дистанції з техніки керування човном і визначення зон при ловлі риби зимовою вудкою на мормишку з льоду.

У березні 2001 року збірна команда України у складі киян Ю. Кухаря, В. Сакала, К. Тишевського та спортсменів з Донецька - С. Бурдака й А. Тихонова на І Чемпіонаті світу з ловлі риби зимовою вудкою на мормишку, що проходив на олімпійському каналі "Крьілатское" у м. Москві, посіла почесне 5 місце, випередивши збірні команди Канади та Фінляндії. На II Чемпіонаті світу в лютому 2002 року в Латвії збірна команда України у зміненому складі: донеччанин С. Бурдак і кияни В. Сакало, В. Свінцов, О. Свінцов і Г. Шмирьов, виступила з таким же успіхом.

Українські спортсмени мають повне право пишатися своїми досягненнями, оскільки це - результат їх власних зусиль, адже досить часто вони позбавлені будь-якої фінансової підтримки з боку держави.

На Чемпіонаті світу з ловлі коропа в Румунії (?ог1а Сагр Сир 2002), що проходив за 5-денною програмою, а це 105 годин безперервного змагання, брали участь 111 команд з різних країн.

Основні досягнення:

  • команда у складі братів Віктора і Олега Свінцових (Київ) посіла 9 місце (99,9 кг риби); найбільший короп їх улову - 15,8 кг;
  • "Кубок нації" - за результатами трьох кращих команд держави Україна посіла 4 місце;
  • у номінації "Найбільший екземпляр" -Володимир Федончук (Київ) здобув третій результат за спійманого коропа (20,3 кг), а переможцем став спортсмен з Австрії з результатом 23,1 кг.

Федерація висловлює щиру подяку Головному управлінню з фізичної культури та спорту Київської міськдержадміністрації, особисто першому заступнику Петру Васильовичу Буркацькому та головному спеціалісту управління Сергію Анатолійовичу Гарназі за всіляку підтримку федерації.

Підтримують розвиток риболовного спорту в Україні й масові видання: журнали "Світ рибалки", "Рьіболовньїй мир", "Риболов - Україна", "Зброя та полювання", газета "Полювання та риболовля", а також ТРК Києва й України.

Проте найвищим досягненням у риболовному спорті є його масовість і доступність кожному бажаючому, незалежно від віку й статі, що так важливо для всебічного розвитку особистості, формування здорового способу життя.

 

Запрошуємо усіх бажаючих до співробітництва!

вгору сторінки /  роздрукувати  
Сторінку оновлено:26-12-2009 01:44
© 2007 - 2024 Всі права належать Київській Федерації Риболовного Спорту.
Передрук матеріалів тільки з погодження Адміністрації КФРС.