Адреса: 01001, м. Київ, Хрещатик, 12
Телефон: +38 (044) 490-70-16
Тел./Факс: +38 (044) 411-69-32

Київська Федерація риболовного спорту

Президент Федерації – Двірний Яків Андрійович
Віце-президент – Бакай Георгій Віталійович

Київська Федерація риболовного спорту (КФРС) є регіональною громадською організацією фізкультурно-спортивної спрямованості, яка сприяє розвитку риболовного спорту в Київському регіоні і в цілому в Україні тому, що всі свої спортивні змагання (Чемпіонати і Кубки) проводить в ранзі відкритих; бере безпосередню участь у проведенні заходів з цього виду спорту, координує діяльність своїх членів, підготовку висококваліфікованих спортсменів, суддів, та ін.


Федерація створена на початку 70-х років минулого століття після розробки та введення в дію правил змагань з риболовного спорта в Україні, максимально наближенних до Міжнародних.

30 січня 1998 р. Федерації надано юридичний статус і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій.

Київська Федерація риболовного спорту визнає Регламент і Правила Міжнародної Федерації спортивного риболовства у прісній воді (FIPS. E.d.), членом якої Україна є з 2001 р.; Керується Правилами риболовного спорту в Україні і працює в тісній взаємодії зі спортивними комітетами, а також з багатьма спортивними товариствами і федераціями, студентськими і учнівськими спілками та іншими організаціями.

До складу Федерації входять риболовно-спортивні клуби (секції) Київської міської та обласної організації УТМР, Товариства військових мисливців і рибалок Збройних Сил України, „Динамо”, „Динамо-2”, ФСТ профспілок „Україна”, інтернет-клуб „Дом Рибака”, студентський риболовно-спортивний клуб та ин.

Біля 20 років очолює Федерацію Двірний Яків Андрійович – відомий в Україні та поза її межами ентузіаст відродження та розвитку риболовного спорту в незалежній Україні, тренер, суддя національної категорії зі спорту. Народився 23.08.1934 р. В с. Васютинцях на Полтавщині, з 1952 р. Проживає в Києві. Має сина Ігоря – риболова, доньку Антонів Ірину – педагога, онуків Юрия, олега та Романа – риболовів-першоразрядників.

Яків Андрійович постіно проводить спортивно-оздоровчу, просвітницьку діяльність з духовного та фізичного виховання громадян, активний популяризатор риболовного спорту як засобу для здорового способу життя.Постійно пропагує девіз Міжнародної Лігі риболовів: „Краще сісти на гачок, ніж на голку” Отримав Подяку Київського міського голови „За вагомий особистий внесок у розвиток та пропаганду фізичної культури і спорту в м. Києві та Україні.”

Чемпіонати м. Києва з усіх видів риболовного спорту КФРС в ранзі відкритих – свого роду малі Чемпіонати України в яких беруть участь до 45 команд із майже 20 регіонів України і зарубіжжя. Серед них змагаються 7-10 київських команд. В цьому випадку, в разі успіху, стає вагомійшою перемога для київських спортсменів.

Крім цього Федерація спільно з редакцією журналу „Рыболовный Мир» проводить змагання на кубки „Славутича”,”Арсенала”, серед Народних депутатів України на першість клубу „Парламент”, а також серед студентів ВУЗів м Києва. На черзі організація змагання серед дітей будинків-інтернатів та серед інвалідів.

Спортивні досягнення киян:

На чемпіонаті Києва з ловлі риби зимовою вудкою на мормишку 2005 р. Переможцем стала молодіжна команда „Флагман” в складі О.Обломова, О. Федченко і А. Чередника. Друге місьце у команди С. Бурдака, Д.Новгородського і Г. Шмирьова, третіми – команда редакції ж. „Рыболовный Мир” О. Терещука, Д. Корзенкова і В Квітки.

В змаганні брали участь 6 юнаків 1988-1991р.н.: І. Криніцин, А. Кошель, А. Муравьйов, О. Пясецький, А. Саксонов, О. Свіріденко. Кращій результат у А. Саксонова.

В особистому залікувесь п’ядестал також за киянами: чеміон змагань – Д.Новгородський, 2-е місьце у С. Бурдака, 3-е – у О. Обломова.

Чемпіонат киева „Мормишка 2004” виграла команда киян Богдана Антоневича, Бориса Саксонова з сином Андрієм.

Київськи спортсмени В. Сакало і Г. Шмирьов в складі команди стали Чемпіонами України по зимовій ловлі „Мормишка - 2004”. У Д. Новгородського 2 місьце в особистому заліку.

На чемпіонаті України з ловлі риби спінінгом з берега 9-10.05.2005р. в Вінниці (66 учасників)команда редакції ж. „Рыболовный Мир” в складі О. Терещука, Д. Корзенкова і С. Макія виборола 2-е командне місьце. В особистому заліку Д. Корзенков зайняв 2-е призове місьце,виконавши норматий майстра спорту України. (Його перший тренер – голова клубу „Динамо-2” Сергій Вретік).

На Чемпіонаті України 2005р. З ловлі риби спінінгом з човна серед 20 команд-учасниць команда ж.”Современная рыбалка” в складі В. Волинця, І. Волинця і С. Антоненко зайняла 2-е призове місьце. А Чемпіоном України в особистому заліку став киянин Вадим Волинець, виборовши право на присвоєння йому звання Майстра Спорта України. В першу десятку ввійшли кияни С. Макій (5місце), С. Байталоха (7-е), Є. Федоренко (9-е), А. Смайловський (10-е). Єдина жінка на цьому змаганні Наталія Плугіна із Донецька зайняла 11 місце серед 60 учасників.

На Чемпіонаті Києва 2005 р. З ловлі риби спінінгом з човна переможцем змагань став Богдан Антонєвіч, а серед юнаків – А. Саксонов.

На Чемпіонаті Києва – Кубок „Арсенал-спінінг-2004” 1-е місьце у команди «Мир рыболова», в складі Я. Яковенко, В. Подолінного і Д.Галузинського. В особистому заліку 2-е у Д. Корзенкова, 3-м був Д. Смайловський.

В змаганні на Кубок України „Херсонська блесна-2005” киянин Андрій Мельник зайняв 3-е призове місце в особистому заліку, виконавши норматив КМС України.

Серед жінок на Чемпіонатах Києва кращі результати мають киянки Ю.Кухарь, Л.Новицька, О.Полак ......

На Чемпіонатах України з ловлі риби поплавковою вудкою в сезоні 2004-2005р.р. результати киян значно скромніші: В.Сакало, О.Пашукевич,Г.Шмирьов (Макаров-2004) та Д.Жанюк, О.Пашукевич, Г.Шмирьов (Харків-2005) в особистому заліку ввійшли тільки в першу 20-у, серед 40 учасників. При цьому відомий спортсмен С.Бурдак зайняв 7 місце відповідно.

Змагання з ловлі коропа Українська карпова Ліга проводить щорічно в 4 тури: „Золотий Короп” (ж. „Рыболов-Украина”, „Кубок Карпат(Янош Селеш і ж. „Світ рибалки”, Відкритий чемпіонат Києва – „Кубок Арсенал” (КФРС спільно з ж. „Рыболовный Мир”) і „Срібний Короп” (Ян Кронік, Одеса).

Змагання проводяться згідно Міжнародних правил з ловлі коропа в тому числі, насамперед, дотримуючись принципа „спіймав-зафіксував-відпустив”.

По сумі 3-х кращих результатів в 4-х турах визначається місьце команди в рейтінгу Української Карпової Ліги.

Однією із самих стабільних команд в Україні з ловлі коропа протягом останніх сезонів є столична команда „Фішка” в складі братів Віктора і Олега Свінцових. Від старту і до фінішу 3-х – 5-и добового марафону, відслідковуючи і аналізуючи проміжні результати суперників, не відволікаючись, цілеспрямовано корегуючи тактику і технікуборотьби вперто досягаючи високих результатів.

На Чемпіонаті Києва – Кубок „Арсенал-2005”, що проходив на верхньому ставку біля с. Круглик, Київської обл. Чемпіоном стала досвідчена київська команда „Фішка”, перемігши в чесній безкомпромісній боротьбі 40 команд з 18 міст України. В минулому році команда тут же була, 2-ю, неоднаразово ставала призером різних змагань; по підсумках сезона 2004р. зайняла 2-е місьце в рейтингу Української Карпової Ліги. Але першими стали вперше. Нарешті дійсно значне досягнення, що дозволило звільнитися від почесного, але всеж трохи образливого звання „вічно другі”.

В нагороду переможцям дістався Кубок КФРС і чудовий цінний приз від спонсорів.

На змаганні на кубок Світу в Румунії (World Carp Cup – 2002), що проходив за 5-добовою програмою безперервно команда „Фішка”, братів Свінцових посіла 9-е місце серед 111 команд-учасниць з різних країн Світу. Найбільший короп в їх улові на цьому змаганні – 17,4 кг.

Універсали Віктор і Олег Свінцови змагались в складі збірної команди України на Чемпіонаті Світу з ловлі риби на мормишку (Рига, 2002р.). В їх здобутку також командний Кубок України-2003 з ловлі риби поплавковою вудкою, завойований разом з В.Сакало і Г.Шмирьовим.

На Чемпіонаті Світу -2005 з ловлі коропа в проточній воді, що проходив по 5-добовій програмі на р. Святого Лаврентія (штат Нью-Йорк, США) збірна команда України в складі киянина Володимира Пузія і харковчаниа Валерія Скорика зайняла 9-е місце серед 114 команд-учасниць з результатом біля 300 кг., а Чемпіоном стала команда Англії – близько 800 кг. (допомогло жеребкування).

Команда з участю киянина Г.Медведєва була 16-ю. По результатам виступу на змаганні 3-х національних команд Кубок Світу одержали США.

До речі Україна не могла даже претендувати на Кубок Світу, так як з незрозумілих причин в’їзні візи отримали лише 3 іх 6 українських спортсмена, а Росія, наприклад була в повному складі (3 команди, 6 спортсменів), але виступла невдало.

Українськи спортсмени мають повне право пишатися своїми досягненнями, оскільки це – результат їх власних зусиль, адже досить часто вони позбавлені будь-якої фінансової підтримки з боку держави. А зптрати не малі. Так, наприклад, на Чемпіонаті Світу в США стартовий внесок в призовий фонд складав 2500 дол. З команди без врахування витрат на обладнання, екіпіровку, проїзд, проживання, харчування та ін.

Проте, найвищим досягненням риболовного спорта є його масовість і доступність кожному бажаючому, незалежно від віку і статі, що так важливо для всебічного розвитку особистості, формування здорового способу життя.

Київська федерація тісно співпрацює х Федерацією риболовного спорту АР Крим, чку очолює великий ентузіаст відродження та розвитку риболовного спорту в регіоні – її президент Валерій Мельничук, в проведенні Дитячого Міжнародного риболовного Фестиваля „Поплавок” в Сімферополі, а також змагань з ловлі морскої риби „Кримський сарган” в Ялті.

На черзі розробка і впровадження Правил змагань з ловлі риби в морі на самодур з човна (катера) та поплавковою вудкою з берега, організація і проведення Чемпіонатів України з цих видів риболовного спорту, а також Міжнародних змагань на „Кубок Чорного моря”.

Основними партнерами змагань Федерації є фірми „Спортмарін”,”Т.Еко”,„Риболов –Сервіс”,”Три кита”,”ЯД-Депот-Україна”,”Адамс”,”Сагітаріус”,ТМ „Славутич”, ТМ „Арсенал”, ТМ „Вдала” та інші.

Найактивнішими популяризаторами спортивного життся Федерації в засобах масової інформації є спортсмени Федерації Є. Гридько, Д.Корзенков, А.Мельник, Б.Саксонов та інші.

Підтримують розвиток риболовного спорту в Україні й масові видання: журнали: „Рыболовный мир”, ”Світ рибалки”, „Рыболов-Украина”, „Современная рыбалка”, газета „Полювання та риболовля”, а також ТРК Києва та України.

Та найактивнішим і головне постійним і об’єктивним популяризатором всіх Чемпіонатів Києва і України є телепрограма „О рыбалке всерьез” (м. Дніпропетровськ) де режисером є Анатолій Александров, автор і ведучий – Роман Новіцький, доцент, кандидат біологічних наук, іхтіолог.


Запрошуємо всіх бажаючих до співпробітництва!

вгору сторінки /  роздрукувати  
Сторінку оновлено:24-11-2014 12:30
© 2007 - 2023 Всі права належать Київській Федерації Риболовного Спорту.
Передрук матеріалів тільки з погодження Адміністрації КФРС.